Innowacje w Polsce ? fikcja, rzeczywistość czy przyszłość?

Czy Polska to innowacyjny zaścianek Europy? Dlaczego szóste największe państwo UE zajmuje odległe miejsca w rankingach innowacyjności? Co zrobić, żeby polska gospodarka była kojarzona na świecie z innowacyjnością i nowoczesnością? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy debaty pt: ?Innowacje w Polsce ? fikcja, rzeczywistość czy przyszłość? organizowanej przez Fundację Instytut Innowacyjna Gospodarka.

W ramach debaty odbędzie się inauguracja raportu na temat obecnej sytuacji w obszarze innowacji w naszym kraju przygotowanego przez ekspertów Fundacji. Zaprezentowane zostaną również wyniki badania wśród polskich przedsiębiorców przeprowadzonego przez DRB Polonia na zlecenie Instytutu Innowacyjna Gospodarka na temat barier rozwoju innowacyjności i metod ich przełamujących. Wnioski z raportu i badań będą punktem wyjścia do dyskusji na temat stanu innowacji w Polsce.

Podczas debaty przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz administracji publicznej odpowiedzą na szereg pytań związanych z innowacyjnością polskiej gospodarki, szansami i zagrożeniami dla rozwoju innowacji w Polsce czy też sposobami finansowania działalności badawczo-rozwojowej w Polsce. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną wybrane przykłady polskich nowoczesnych rozwiązań i technologii, które zyskują sławę na całym świecie. Będzie to również niepowtarzalna okazja do spotkania się z wieloma polskimi wynalazcami i innowatorami oraz możliwość na żywo zobaczenia ich spektakularnych wynalazków.

Debata organizowana jest pod patronatem Agencji Rozwoju Przemysłu i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Debata o innowacyjności polskiej gospodarki, pt. ?Innowacje w Polsce ? fikcja, rzeczywistość czy przyszłość?? oraz inauguracja raportu na temat obecnej sytuacji w obszarze innowacji w naszym kraju, odbędzie się we wtorek 14 kwietnia 2015 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Dobrej 55/66, godz. 10:00-13:00. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Innowacyjna Gospodarka.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Headlines. Dostarczył
Authors
Top