Wiadomości branżowe

ZGRUPOWANIE MAŁYCH PŁYWAKÓW HUGGIES? CUP

Wybraliśmy najlepszą ekipę pływających bobasów!28 czerwca producent pieluszek HUGGIES® - firma Kimberly-Clark - zorganizował pierwsze ogólnopolskie zgrupowanie niemowląt, które wraz z rodzicami regularnie biorą udział

Wybraliśmy najlepszą ekipę pływających bobasów!

28 czerwca producent pieluszek HUGGIES® – firma Kimberly-Clark – zorganizował pierwsze ogólnopolskie zgrupowanie niemowląt, które wraz z rodzicami regularnie biorą udział w zajęciach na pływalni. Celem HUGGIES® CUP było propagowanie pływania niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym oraz zachęcanie rodziców do spędzania czasu z maluchami poprzez wspólne zajęcia i zabawy w wodzie. Partnerem inicjatywy było Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt.

Zajęcia w wodzie są wyśmienitą zabawą, a zarazem jednym z najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej. Dotychczas rodzice ze szkółek rozproszonych w wielu polskich miastach nie mieli okazji spotkać się razem na jednej pływalni, wymienić doświadczenia i zaprezentować „umiejętności pływackie” swoich pociech. Dlatego producent pieluszek do pływania HUGGIES® Little Swimmers wraz z Polskim Stowarzyszeniem Pływania Niemowląt postanowili zorganizować dla rodziców z całej Polski, którzy regularnie wraz z niemowlętami uczestniczą w zajęciach na basenie Zgrupowanie Małych Pływaków Huggies® CUP.

Marka HUGGIES® od lat wspiera działania Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt mające na celu przedstawienie pozytywnego wpływu regularnych zajęć w wodzie na prawidłowy rozwój dzieci. Staramy się także podążać za potrzebami rodziców najmłodszych dzieci, dlatego w tym roku wprowadziliśmy specjalne pieluszki do pływania dla niemowląt w wieku od 3 miesiaca i wadze około 3kg. Poprzez organizację Zgrupowania Małych Pływaków chcieliśmy pokazać, że nawet kilkumiesięczne maluszki doskonale radzą sobie w wodzie, a uczestnictwo w HUGGIES CUP jest być może doskonałym początkiem dużej sportowej kariery naszych małych zawodników – mówi Ewa Karmowska z firmy Kimberly-Clark.

Chęć udziału w imprezie zgłosiło 10 szkółek pływania, które na co dzień prowadzą zajęcia z niemowlętami w całym kraju, m. in. w Warszawie, we Wrocławiu, Szczecinie, Bielsko-Białej, Olsztynie. Mam nadzieję, że dzięki takiej imprezie jak HUGGIES® CUP wzrośnie wśród rodziców nie uczęszczających z dziećmi na basen, świadomość jak wiele korzyści niosą za sobą regularne ćwiczenia poprzez zabawę. Wspólne "wyprawy" na pływalnię są konieczne ze względu na profilaktykę zdrowotną, niesamowicie integrują dzieci oraz rodziców, ale także są znakomitą wspólną zabawą. – mówi Marta Kryszczuk, instruktorka ze szkółki ActiveSport z Pruszkowa.

A to już wiesz?  Inspiracja w kolekcji wiosenno-letniej 2009 - unikalne jeansy dla niemowląt. Limitowana edycja pieluszek Huggies? JEANS

Podczas Zgrupowania Małych Pływaków HUGGIES® CUP swoje umiejętności prezentowały niemowlęta w wieku od 3 miesięcy do 2,5 roku. Organizatorzy zgrupowania przygotowali dostosowane specjalnie dla dzieci konkursy np. pływanie w kolorowym tunelu czy zabawne skoki do wody połączone z nurkowaniem. Oczywiście obecni przez cały czas w wodzie rodzice mogli pomagać swoim podopiecznym podczas wykonywania poszczególnych zadań. Na podstawie tych dyscyplin wybrana została najlepsza ekipa pływających bobasów!

WYNIKI
Zgrupowania Małych Pływaków Huggies® CUP

I miejsce i puchar Huggies® CUP  
otrzymały exequo ekipy dzieci ze szkółek Bąbelki Pływają, instruktorki Anny Kuli z Warszawy i z Olsztyna.
II miejsce
zajęła ekipa pływających bobasów ze szkółki Akademia Bobasa, instruktora Krzysztofa Skubińskiego z Niepołomic
III miejsce
zajęła ekipa pływających maluchów ze szkółki Wodne Hobby, instruktorki Wioletty Szczepaniak ze Szczecina

Zwycięskie szkółki otrzymały od organizatora, producenta pieluszek do pływania Huggies Little Swimmers, nagrody pieniężne na zakup akcesoriów przydatnych do prowadzenia zajęć  z dziećmi w wodzie. Pozostałe szkółki – BOBAS z Bielska-Białej, Heath&Body z Wrocławia, Wróbel&Wróblewski z Wrocławia, Let’s Swim z Warszawy, ACTIVESPORT z Pruszkowa oraz Szkoła Pływania Agnieszki Ziółkowskiej z Kluczborka – otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszyscy rodzice i dzieci biorący udział w Zgrupowaniu HUGGIES CUP otrzymali pieluszki do pływania oraz maskotki.
    
Myślę, ze każdy dorosły, który nie umie pływać, albo nie czuje się w wodzie zbyt pewnie wołałby aby było inaczej. Ja nie chciałam, żeby Tosia miała pretensje do rodziców, że nie nauczyli jej pływać jak była dzieckiem wiec wydało mi się oczywiste, że powinna zacząć oswajać się z wodą jak najwcześniej. Cieszy mnie, ze Tosia lubi się pluskać w basenie, że nie boi się wody. Rozwija się harmonijnie, wzmacnia kręgosłup. Prawie wcale nie choruje, wcześnie zaczęła chodzić i myślę, że aktywność fizyczna na basenie odgrywa tu niebagatelną rolę – twierdzi Paulina Holtz aktorka i zarazem członek jury HUGGIES® CUP.

A to już wiesz?  Chorować po męsku - kampania M45+

Zajęcia w wodzie zapewniają maluchom doskonały rozwój fizyczny oraz psychiczny. Podczas wspólnych spotkań na basenie niemowlęta mają możliwość obserwowania innych, dzięki czemu uczą się budować wzajemne relacje. Regularne zajęcia w wodzie poprawiają ogólną sprawność dziecka. Ruchy niemowląt, które biorą w nich udział są bardziej płynne i plastyczne. Maluchy z łatwością nabywają nowe umiejętności: kontrolują głowę, przekręcają się na boki, siedzą, czworakują, chodzą i biegają. Pływanie poprawia krążenie, co wpływa na wydolność dziecięcego organizmu. Ćwiczenia w wodzie hartują podnosząc ogólną odporność dziecka na infekcje i zakażenia.
Szczegóły na www.pieluszki.pl

Warto wiedzieć, że…
• Nie karmimy dziecka bezpośrednio przed zajęciami.
• Nie smarujemy skóry oliwką czy kremem.
• Wybieramy akwen o odpowiedniej głębokości – z prawidłowo uzdatnianą oraz ogrzewaną wodą;
• Wybieramy basen, w którym dostępna jest szatnia rodzinna lub miejsca do przewijania malucha w szatni damskiej i męskiej.

Co zabieramy na basen?
• Karnet  uprawniający do wejścia na zajęcia.
• Strój kąpielowy dla rodzica oraz specjalną pieluszkę do pływania dla dziecka Huggies Little Swimmers. Warto pamiętać, że pieluszki do pływania występują w 4 rozmiarach, a dobiera się je w zależności od wagi: XS od 3 do 6 kilogramów, S od 7 do 11 kilogramów, M od 11 do 15 kilogramów oraz L powyżej 14 kilogramów.
• Ręczniki dla siebie i dwa dla malucha.
• Nosidełko, które ułatwi przygotowanie dziecka do zajęć.
• Kosmetyki dla siebie i malucha.
• Pieluszkę dla dziecka na zmianę.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy