Dbamy o cia Pielęgnacja niemowlęcia Porady

Jak dbać o włosy noworodka żeby szybciej rosły? 4 pomysły dla sprytnej mamy

Pielęgnacja włosów dziecka

Jak dbać o włosy noworodka żeby szybciej rosły? 4 pomysły dla sprytnej mamy

Im bardziej dbamy o włosy dziecka, tym lepiej. Masując głowę dziecka- wzmacniamy cebulki włosowe, czesząc- poprawiamy ukrwienie skóry głowy, stosując odpowiednie preparaty do mycia włosów- dbamy o skórę głowy, pielęgnujemy włosy, odżywiamy je, pozostawiamy lśniącymi i miłymi w dotyku.

Mycie głowy? Naturalnie!
O włosy dziecka należy dbać od pierwszych dni życia pociechy. Głowę niemowlęcia myjemy, używając mydła lub specjalnego szamponu przeznaczonego dla najmłodszych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sięganie po preparaty oparte na bazie naturalnych, organicznych składników, np. takich jak Żel do mycia i szampon z aloesem, rumiankiem i lawendą Bentley Organic. Kosmetyki stworzone z myślą o specjalnych potrzebach delikatnej i wrażliwej skóry dzieci mają bardzo wiele zalet- doskonale dbają o skórę głowy, odpowiednio pielęgnują, łatwo się spłukują, pozostawiają włosy miękkimi, lśniącymi, pachnącymi.

Dwa w jednym
Jak często myć dziecku włosy? Najlepiej codziennie. Główka niemowlęcia szybko się poci. Częste mycie, masowanie i czesanie, wbrew obiegowym opiniom, na pewno nie osłabi włosów. Tym bardziej, jeśli do pielęgnacji główki dziecka używasz szamponów na bazie naturalnych składników, najlepiej kojącego aloesu, odżywczego rumianku czy lawendy.

Dobrym, sprawdzonym, rekomendowanym przez młode mamy rozwiązaniem jest sięganie po produkty ?dwa w jednym?. O tym, jak bardzo są one praktyczne, przekonują się świeżo upieczeni rodzice, którzy dopiero uczą się opieki nad dzieckiem. Połączenie żelu do mycia i szamponu upraszcza pielęgnację ciała i włosów maluszka, jest bardziej ekonomiczne i w równym stopniu chroni ciało i główkę pociechy.

Bez łez
Jak przyzwyczajać dziecko do kąpieli i przekonać malucha, że pluskać się jest bosko? Zamieniając kąpiel w zabawę. Im przyjemniejsza jest atmosfera wokół kąpania, im bardziej kolorowo i wesoło, tym większe szanse na sukces.
Bardzo ważny jest także odpowiedni dobór kosmetyków. Sięganie po produkty z serii ?dla dzieci? to absolutna podstawa. Szampony przeznaczone dla dzieci nie szczypią w oczy, dobrze się pienią, łatwo spłukują, nie powodują podrażnień i przyjemnie pachną. I zapewniają optymalną ochronę delikatnej skóry dziecka.

Żel do mycia i szampon z aloesem, rumiankiem i lawendą cena: 37 pln www.bentleyorganic.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy