Aktualności BIZNES Problemy społeczne

Stół do kuchni na ratunek rodzinie

Data publikacji: 2014-07-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Stół do kuchni na ratunek rodzinie
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

Według badań polskie rodziny coraz rzadziej jadają wspólne posiłki. To niestety może być także wina tego, że aranżując wnętrze mieszkania rezygnujemy z zakupu tradycyjnego stołu. Dlaczego?

Stół do kuchni na ratunek rodzinie Problemy społeczne, BIZNES - Według badań polskie rodziny coraz rzadziej jadają wspólne posiłki. To niestety może być także wina tego, że aranżując wnętrze mieszkania rezygnujemy z zakupu tradycyjnego stołu. Dlaczego?

Zmiana stylu życia ma wpływ na to, jak urządzamy wnętrza naszych mieszkań. Ostatnie badania pokazują jednak, że relacja jest również odwrotna: zmiana trendów w aranżacji wnętrz ma wpływ na nasz styl życia i relacje międzyludzkie. Życie w szybkim tempie oznacza często, że jemy byle co i byle jak.

– Nasze dzieci jedzą posiłki na kanapie przed telewizorem – alarmują dietetycy.

– W mieszkaniach często po prostu brakuje tradycyjnego stołu, przy którym można spożywać posiłek a miejsce typowej jadalni sprzed lat zastępują kąciki wypoczynkowe z obszernymi kanapami narożnymi – tłumaczy architekt Jerzy Mikołajczak.

Producenci mebli zauważają jednak, że te niepokojące socjologów i dietetyków symptomy zmieniają się pod wpływem trendu "slow food" i "slow life".

– Życie jest krótkie i trzeba z nim się delektować, pielęgnować wartości , którymi są relacje międzyludzkie, rodzina, zdrowie – tłumaczy zasady slow life  Anna Morawska, socjolog.

Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM dodaje, że firma zauważa, iż klienci coraz bardziej dbają o to, by w ich kuchni znalazło się wygodne miejsce do spożywania wspólnych posiłków.

– Wysoki blat z hokerami to ciekawy pomysł na kawalerkę dla studenta, ale w przypadku mieszkania dla rodziny czy osób starszych, polecamy stół dopasowany kolorystycznie do zabudowy kuchennej – mówi Alicja Gajewska. – W ubiegłym roku wprowadziliśmy go w ofercie tylko do zestawu Kamduo, ale obecnie zainteresowanie jest tak duże, że zdecydowaliśmy się na produkcję takich stołów również w komplecie do zestawów mebli Olivia.

Stół w kuchni koncentruje życie rodzinne, jest okazją do wspólnego przyrządzania i spożywania posiłków, ale także zacieśniania relacji międzyludzkich.  Kuchnia przestała być wnętrzem, które odgradza się drzwiami od gości czy sąsiadów. Piękna zabudowa kuchenna jest ozdobą otwartych przestrzeni a jej funkcjonalnym uzupełnieniem jest stół, który może służyć także do pracy przy komputerze czy odrabiania lekcji.  Liczba funkcji, jakie spełnia stół jest tak duża, że warto znaleźć dla niego 1 m2 powierzchni mieszkania. Ten 1m2 to wygodniejsze życie, zdrowszy tryb życia, mniejszy stres i przyjemne chwile spędzone z przyjaciółmi i rodziną

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Stół do kuchni na ratunek rodzinie Problemy społeczne, BIZNES - Według badań polskie rodziny coraz rzadziej jadają wspólne posiłki. To niestety może być także wina tego, że aranżując wnętrze mieszkania rezygnujemy z zakupu tradycyjnego stołu. Dlaczego?
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne