Wiadomości branżowe

Zielony sukces, czyli jak wspierać polski biznes

Czy administracja państwowa może efektywnie wspierać przedsiębiorców? „Tak, i my jesteśmy tego najlepszym przykładem” – mówi właściciel firmy ASKET Roman Długi, laureat pierwszej edycji projektu GreenEvo, działającego od pięciu lat z inicjatywy Ministerstwa Środowiska. GreenEvo wspiera w ekspansji zagranicznej polskie przedsiębiorstwa z branży zielonych technologii,

Czy administracja państwowa może efektywnie wspierać przedsiębiorców? ?Tak, i my jesteśmy tego najlepszym przykładem? ? mówi właściciel firmy ASKET Roman Długi, laureat pierwszej edycji projektu GreenEvo, działającego od pięciu lat z inicjatywy Ministerstwa Środowiska. GreenEvo wspiera w ekspansji zagranicznej polskie przedsiębiorstwa z branży zielonych technologii, m.in. ułatwiając im nawiązywanie kontaktów biznesowych, rekomendując potencjalnym partnerom ich innowacyjne rozwiązania. Dotąd projekt objął swoim działaniem już 62 polskie firmy.

?Dzięki współpracy z GreenEvo nasze efekty eksportowe rosły z roku na rok i aktualnie możemy pochwalić się, że nasze maszyny pracują już w ponad 30 krajach świata. To chyba najlepszy argument za tym, że administracja rządowa coraz efektywniej wspiera polski biznes? ? mówi Długi.

Firma ASKET produkuje oparte na autorskiej technologii brykieciarki i linie produkcyjne do brykietowania biomasy oraz tzw. złoty węgiel (brykiety ze słomy i siana służące jako paliwo opałowe, będące alternatywą dla paliw kopalnych). ?Nasze maszyny mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie jest biomasa. W tej chwili działają tak w mroźnej Szwecji, jak i gorącej Tanzanii? ? mówi Roman Długi. Urządzenia jego firmy trafiły też m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii i Australii.

?Zagraniczne misje handlowe są jednym z naszych najważniejszych działań. Przynoszą wymierne korzyści wspieranym przez nas przedsiębiorstwom, w tym firmie ASKET. Odbyliśmy już ponad 50 takich misji. Ich efekt to niemal 250 kontraktów na dostawę polskich zielonych technologii. To daje nam średnią 50 kontraktów zagranicznych rocznie i robimy wszystko co w naszej mocy, aby w przyszłości była ona jeszcze wyższa? ? mówi koordynator GreenEvo Agnieszka Kozłowska-Korbicz.

Właściciel ASKET podkreśla, że udział w misjach był kluczem do sukcesu. Jak mówi, utorowało to jego firmie drogę do światowych rynków ? pozwoliło poznać uwarunkowania i specyfikę rynków konkurencyjnych oraz zebrać wiedzę niezbędną do udoskonalenia produkowanych maszyn, aby były dostoswane do przetwarzania surowców wykorzystywanych na innych kontynentach. ?Dzięki uczestnictwu w GreenEvo braliśmy udział także w misjach towarzyszących Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu oraz w misjach ministerstw: spraw zagranicznych, środowiska
i gospodarki?
? podkreśla Roman Długi.

W 2013 r. firmie ASKET przyznano Polskie Godło Promocyjne Teraz Polska za technologię BIOMASSER. W tym roku została poddana sprawdzeniu w ramach pilotażowego projektu Unii Europejskiej ? Environmental Technology Veryfication (EU ETV). ?Weryfikacja wypadła pomyślnie i jest jak na razie jedyną w Europie zweryfikowana technologią? ? podkreśla Roman Długi i dodaje, że do tego działania osobiście namawiała go szefowa GreenEvo Agnieszka Kozłowska-Korbicz ? ?Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że sukces zawdzięczamy obecności w projekcie GreenEvo?.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Headlines. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy