Akcje na rzecz dzieci Aktualności

Bezpłatne kontrole stomatologiczne dla dzieci

Warszawa, 19.08.2014 Z uśmiechem do szkoły i przedszkola ? bdarmowe kontrole stomatologiczne dla młodzieżyezpłatne przeglądy stomatologiczne dla dziecidarmowe kontrole stomatologiczne dla młodzieży W ostatni wakacyjny

Warszawa, 19.08.2014

Z uśmiechem do szkoły i przedszkola ? bdarmowe kontrole stomatologiczne dla młodzieżyezpłatne przeglądy stomatologiczne dla dziecidarmowe kontrole stomatologiczne dla młodzieży

W ostatni wakacyjny weekend, 30 sierpnia, odbędzie się kolejna ?Sobota z Dentusiem?, w czasie której dzieci i ich rodzice będą mogli bezpłatnie skorzystać z przeglądów dentystycznych.Spotkanie przybierze formę wizyty adaptacyjnej, zwalczającej stres stomatologiczny.
Zbliżająca się ?Sobota z Dentusiem? to szansa dla najmłodszych i ich rodziców na skontrolowanie uśmiechu przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Od godziny 11.00 do godziny 13.00 dentyści będą czekać na najmłodszych pacjentów w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.

Podczas spotkania małym pacjentom wykonywany jest darmowy przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja. W czasie spędzonym na fotelu dzieci w formie zabawy poznają również sprzęt stomatologiczny oraz oglądają na ekranie swoje zęby przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Po przeglądzie każdy mały pacjent otrzymuje dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz pluszowego Dentusia.Takie spotkania z dentystą są pozytywnie zapamiętywane przez dzieci, dzięki czemu w późniejszym byciu nie mają kłopotu z wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Warto ustalić sobie stałe, łatwe do zapamiętania daty na wizyty dentystyczne jak na przykład początek roku szkolnego, czy urodziny.Regularne przeglądy stomatologiczne są, obok szczoteczki i pasty do zębów, najlepszym sposobem na zachowanie zdrowych zębów. Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, że może mieć próchnicę, ponieważ uczy się ona w miejscach trudnodostępnych i niewidocznych dla oka. Gdy jesteśmy w stanie sami ją zauważyć, mamy zazwyczajjuż bardzo zaawansowany problem. Nie można także zapominać, że jest to choroba zakaźna. Z tego powodu, nie wolno ignorować profilaktyki zębów mlecznych, gdyż próchnica może zarazić zęby stałe? powiedział lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik Prima-Dentu.

Kolejna ?Sobota z Dentusiem? odbędzie się 6 grudnia.

?Lekcja stomatologii? to inicjatywa Fundacji ?Nadzieja dla Zdrowia? oraz NZOZ Prima-Dent w Warszawie, której celem jest dobre wpłynięcie na świadomość, a docelowo na wygląd i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Pracodawców RP, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów i Burmistrza Dzielnicy Praga Północ oraz patronatami medialnymi Stomatologii Współczesnej, infoDENT24.pl, Nowej Stomatologii oraz Dental Radia. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem ?Lekcja stomatologii? prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy