Bezpieczeństwo

Chroń brzuszek przed szkodliwym promieniowaniem

Chroń brzuszek przed szkodliwym promieniowaniem

Spójrzmy prawdzie w oczy ? nie wyeliminujemy z naszego życia takich urządzeń, jak laptopy, tablety czy wszystkie sprzęty bezprzewodowe. Co więcej, błyskawiczny rozwój technologii sprawia, że będziemy coraz bardziej nimi otoczeni. Jak zatem bronić się przed emitowanym przez nie promieniowaniem, mogącym wywierać negatywny wpływ na nasze zdrowie?

Przede wszystkim ? dystans

Najprostszym sposobem na zmniejszenie zagrożenia związanego z emitowanym przez urządzenia elektroniczne promieniowaniem jest zwiększenie dystansu pomiędzy naszym ciałem a tym urządzeniem. Błędem jest zatem noszenie telefonu komórkowego w kieszeni spodni bądź pracowanie na laptopie położonym bezpośrednio na naszych kolanach ? te przykłady pokazują, jak niski jest wciąż poziom naszej świadomości. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe do tej samej kategorii czynników ryzyka rozwoju raka co ołów czy chloroform1. Szczególnie narażone na niekorzystne działanie fal elektromagnetycznych są nienarodzone dzieci i niemowlaki. Dlatego kobiety w ciąży powinny unikać kładzenia urządzeń elektronicznych bezpośrednio na brzuchu lub w jego pobliżu. Przyszłym mamom z pomocą przychodzi np. koc chroniący przed promieniowaniem elektromagnetycznym z organicznej bawełny marki Belly Armor ze sklepu www.babymama.pl. Koc posiada specjalną podszewkę z tkaniny RadiaShield?Fabric, która skutecznie blokuje nadchodzące fale elektromagnetyczne. Taki koc można położyć na brzuchu podczas pracy przy komputerze, a po porodzie także owinąć w niego malucha. Warto też w trakcie dłuższych rozmów przez telefon komórkowy używać słuchawek bądź w miarę możliwości wybrać przewodowy telefon stacjonarny.

Tylko wtedy, kiedy musimy

Obecnie niezwykle trudno jest nam ograniczyć czas spędzany przy komputerze, tablecie lub telefonie. To nasze narzędzia zarówno pracy, jak i rozrywki, a także sposób na komunikowanie się z bliskimi. Warto jednak pamiętać, że wprowadzenie pewnych limitów czasowych pomoże nam zminimalizować ryzyko niekorzystnego oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego na nasz organizm. Kiedy to możliwe, używajmy trybu samolotowego ? na przykład pozwalając dzieciom na korzystanie z niektórych gier czy aplikacji. Wyłączenie sygnałów komórkowych oraz bezprzewodowych znacznie zmniejsza zagrożenie. Pamiętajmy, że najbardziej zadbać o bezpieczeństwo powinny przyszłe mamy, a także rodzice maluchów, którym warto ograniczać czas korzystania z najnowszych zdobyczy technologicznych.

Kupujmy ?z głową?

Już na etapie wybierania urządzeń elektronicznych możemy zwrócić uwagę na kwestie związane z promieniowaniem. Na przykład podczas wyboru telefonu komórkowego warto sprawdzić wartość tzw. SAR, czyli swoistego tempa pochłania energii. Informuje nas ona o tym, jak szybko nasze ciało pochłaniać będzie energię podczas narażenia na działanie fal elektromagnetycznych emitowanych przez dane urządzenie. Takie informacje podać powinien producent, w Internecie znajdziemy także specjalne rankingi porównujące różne urządzenia pod kątem SAR. Warto przed dokonaniem wyboru przeprowadzić porządny research, niwelując ryzyko i zapewniając sobie oraz najbliższym bezpieczniejszą przestrzeń do życia.
1 Daniele Dellorto, CNN WHO: Cell phone use can increase possible cancer risk, 31.05.2011, www.edition.cnn.com

koc_Belly_Armor__bawelna_organiczna_1

koc_Belly_Armor__bawelna_organiczna_2

koc_Belly_Armor_bawelna_organiczna_3

koc_Belly_Armor_organiczna_bawelna_4

Koc chroniący przed promieniowaniem elektromagnetycznym organiczna bawełna Belly Armor www.babymama.pl cena 286 pln

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy