Produkty dla dzieci

Czym powinny bawić się niemowlęta? Jaką zabawkę wybrać dla niemowlaka?

Zabawka dla bobasa
Czym powinny bawić się niemowlęta? Zabawkami, które są w pełni dostosowane do wieku i umiejętności szkraba. Tymi, które są bezpieczne i możliwie jak najmniej skomplikowane. Zabawka dla bobasa powinna przede wszystkim stymulować rozwój emocjonalny i ruchowy pociechy.

Karuzele
Któż z nas nie zna karuzeli? To jedna z pierwszych zabawek, jakie otrzymuje noworodek. I słusznie! Bo karuzela do łóżeczka świetnie stymuluje rozwój psychoruchowy dziecka – uczy je koncentrowania wzroku na przedmiocie i podążania za nim, skupia uwagę malca na dłuższą chwilę i daje świeżo upieczonym rodzicom chwilę wytchnienia. Jednym zdaniem – karuzele dla niemowląt to samo dobro. Zwłaszcza, gdy wybierzemy te właściwe – z odpowiednią liczbą zabawek, dobrą kolorystyką, przyjemną melodią.

Pozytywki
Nie od dziś wiadomo, że rozwój malucha zależy od ilości dostarczanych mu bodźców. Impulsy wzrokowe, słuchowe i dotykowe pomagają w rozwoju emocjonalnym i motorycznym pociechy. Dlatego warto sięgać po zabawki, które od lat cieszą się powodzeniem, są pozytywnie zaopiniowane przez pediatrów i doskonale motywują malca do nabywania kolejnych umiejętności. O czym mowa? O pozytywkach dla najmłodszych. Zabawka z pozytywką pełni wiele pozytywnych funkcji, choć najważniejszą wydaje się być ta kojąca, pocieszająca. Ważne, aby dźwięki karuzeli nie odstraszały bobasa i nie wywoływały w nim lęku.

Maskotki
Czy wiesz, że dotyk jest najlepiej rozwiniętym zmysłem noworodka? Dziecko dobrze wyczuwa różnice w fakturze materiału i zdecydowanie bardziej woli miękkie i aksamitne zabawki niż te plastikowe. Warto o tym pamiętać.

Złota zasada
Staraj się nie przesadzać z ilością zabawek, jakimi otaczasz swoją pociechę. Nie ma bowiem wątpliwości, że w tej kwestii mniej znaczy lepiej. Zastanawiasz się więc, jak rozwijać wzrok, słuch i dotyk maluszka i nie sięgać co chwilę po nowy gadżet? Rozwiązanie jest jedno- zabawki 2 w 1, które posiadają funkcję pozytywki i są wyjątkowo miłe, aksamitne, przyjemne w dotyku. Takie jak zabawka z pozytywką Arch swing do pufy Doomoo ze sklepu www.babymama.pl Arch swing do pufy Doomoo to mięciutka pozytywka, którą można zamontować na bujaczek. Muzyka z pozytywki w połączeniu z delikatnym bujaniem wprowadzi każde maleństwo w błogi stan i pomoże mu się zrelaksować i usnąć. Doskonale pobudza zmysły maleństwa.

Arch swing do pufy Doomoo są miękkie, elastyczne, sprężyste, doskonałe do utrzymania w czystości.
Zabawka pozytywka Arch Swing Doomoo cena: 185 pln www.babymama.pl

Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.babymama.pl

Zabawka pozytywka Arch Swing Doomoo_1

Zabawka pozytywka Arch Swing Doomoo_2

Zabawka pozytywka Arch Swing Doomoo_3

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy