Produkty dla dzieci

Jak uczyć dziecko poznawać świat? Czyli do parku, do lasu czy nad wodę!

Jak zachęcić malucha do poznawania otaczającego go świata? Każde dziecko cechuje się wrodzoną ciekawością ? interesuje je wszystko to, co je otacza. Warto wykorzystać to

Jak zachęcić malucha do poznawania otaczającego go świata?

Każde dziecko cechuje się wrodzoną ciekawością ? interesuje je wszystko to, co je otacza. Warto wykorzystać to i pokazywać mu od początku jak najwięcej wartościowych rzeczy. Już od najmłodszych lat można na wiele sposobów pokazywać, jak piękny jest otaczający nas świat i uczyć je szanować środowisko. W jaki sposób to robić? Nie trzeba dużo? Przede wszystkim liczą się nasze chęci i pomysłowość.

Jeśli pogoda dopisuje warto jak najczęściej malucha zabierać na dłuższe spacery ? do parku, do lasu czy nad wodę. W czasie urlopu można zabrać dziecko nad morze, jezioro lub w góry, aby zapoznało się z innym środowiskiem. W czasie wycieczek na łono natury można pozwolić dziecku na odrobinę więcej swobody. Niech pobiega po trawie na boso, poturla się nią niej, pozrywa kwiatki lub po dotyka kory drzew (oczywiście na takie spacery należy malucha odpowiednio ubrać i przed wypuszczeniem go na trawę upewnić się czy nie ma w niej różnych ?niespodzianek?). Najlepiej takie dłuższe spacery organizować latem, gdy jest ciepło. Jednakże w czasie jesieni i zimy też można ciekawie zorganizować dziecku czas. Jesienią postarajmy się pokazać mu piękno złocących się liści. Wspaniałą zabawą połączoną z nauką może być także zbieranie kasztanów i żołędzi oraz robienie z nich zabawnych ludzików. Zima też ma swoje uroki, gdyż nic nie cieszy maluchów bardziej niż lepienie bałwana, rzucanie się kulkami oraz robienie ?aniołków? na śniegu.

A co gdy pogoda nie dopisuje lub jest bardzo zimno? W domu również można nauczyć dzieci wielu rzeczy na temat świata. Najlepiej wiedzę przekazać w formie zabawy. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie scenek przy wykorzystaniu maskotek w kształcie zwierząt żyjących np. w lesie. Przykładem takich zabawek są maskotki leśni przyjaciele Apple Park które dostępne są w sklepie www.babymama.pl. Maskotki te w bardzo sympatyczny sposób przedstawiają zwierzęta takie jak jeż, wiewiórka czy jelonek, dzięki czemu zachęcają malucha do zabawy. Dodatkowym atutem zabawek jest to, że w całości wykonane są z przyjaznych dla środowiska materiałów. Są one także bezpieczne dla dzieci. Maskotki są miłe w dotyku i mają bardzo ciekawe wzory. Sprawdzą się jako towarzysze codziennych zabaw, ale i drzemek oraz nużących podróży w samochodzie. Osobom, którym zależy na środowisku spodoba się fakt, że firma opakowania zabawek produkuje z papieru makulaturowego, a nadruk wykonany jest przy pomocy sojowego atramentu.

Maskotka leśni przyjaciele Apple Park (do wyboru wiewiórka, jeż, jelonek) ? cena 129 PLN, www.babymama.pl *

Apple Park to amerykańska firma, która znana jest ze swoich zabawek dla dzieci. Są to zabawki wykonane z najwyższą dbałością o detale, z ekologicznych materiałów przyjaznych środowisku oraz delikatnej dziecięcej skórze. Posiadają one wiele certyfikatów a dzięki swoim pomysłowym kształtom zachęcają maluchy do zabawy, rozwijając jednocześnie ich wyobraźnię i kreatywność.

Maskotki-lesni-przyjaciele-jelonek-Apple-Park

Maskotki-lesni-przyjaciele-jez-Apple-Park

Maskotki-lesni-przyjaciele-wieworka-Apple-Park

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy