Uroda Uroda kobiety

Jak wrócić do formy po ciąży

Warszawa, 22 września 2016
INFORMACJA PRASOWA
JAK WRÓCIĆ DO FORMY PO CIĄŻY?

Ciąża to piękny, choć trudny okres dla organizmu kobiety. Z jednej strony przyszła matka z radością oczekuje przyjścia na świat małego człowieka, z drugiej ma świadomość jak bardzo zmienia się jej ciało i zastanawia się, czy po porodzie uda się jej odzyskać dawną sylwetkę. Nadmiar skóry na brzuchu, rozstępy czy nieestetyczna blizna po cesarskim cięciu – to wszystko trapi młode matki, obniżając często nastrój i poczucie własnej wartości. Jolanta Kruszewska z Age Concept Spa podpowiada jak poprawić swój wygląd po ciąży, a dzięki temu poczuć się lepiej we własnej skórzei osiągnąć wewnętrzną równowagę.

Mamy po porodzie cały czas poświęcają opiece nad maleństwem. Kiedy przychodzi jednak moment, gdy nie trzeba być z dzieckiem 24 godziny na dobę, warto zadbać o siebie. Z pomocą przychodzą kobietom salony Spa i medycyny estetycznej, które nie tylko upiększają, ale i leczą.
– Powrót do formy po ciąży jest sprawą indywidualną każdej kobiety. Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii możemy pomóc młodym mamom proponując im nieinwazyjne lub mało inwazyjne metody leczenia. Warto z nich skorzystać zwłaszcza, jeśli zmiany w naszym ciele są przyczyną stresu lub braku samoakceptacji. Komfort psychiczny jest bardzo ważny, by móc w pełni cieszyć się macierzyństwem – mówi Jolanta Kruszewska z Age Concept Spa.

Powrót do pięknej sylwetki
– Ciąża wyczerpuje organizm, a przy malutkim dziecku często brakuje czasu, by zadbać o siebie domowymi sposobami. Choć po urodzeniu córeczki udało mi się samodzielnie wrócić do odpowiedniej wagi to wciąż uważałam, że wyglądam inaczej niż przed ciążą. Postanowiłam zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy wiedzą jak w łagodny i relaksujący sposób przywrócić ciału świetny wygląd – mówi piosenkarka Iwona Węgrowska, która korzystała z zabiegów Age Concept Spa, aby powrócić do formy po porodzie.
Po ciąży wielu kobietom zostają nadprogramowe kilogramy, cellulit jest bardziej widoczny, a skóra na brzuchu wymaga przywrócenia jędrności. Jedną z najbardziej sprawdzonych, ale i łagodnych metod są zabiegi Endermologii LPG®. – Dzięki mechanicznej stymulacji tkanki tłuszczowej, endermologia pomaga w likwidacji nadmiernych centymetrów oraz modelowaniu wybranych partii ciała. To również świetny sposób na redukcję uciążliwej pomarańczowej skórki czy obrzęków. Rezultaty to m.in. wymodelowana sylwetka, działanie antycellulitowe i wyszczuplające, jędrniejsza skóra, stymulacja krążenia krwi i limfy (pomocne przy obrzękach), eliminacja toksyn z organizmu, rozluźnienie napiętych mięśni – tłumaczy Jolanta Kruszewska.
W walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zwiotczeniem skóry po porodzie i najgorszą zmorą kobiet, rozstępami, pomocna jest karboksyterapia, która przynosi rewelacyjne efekty regenerujące od wewnątrz. Jest to klinicznie sprawdzona, mało inwazyjna metoda polegająca na dostarczeniu do tkanki tłuszczowej CO2, który inicjuje w organizmie szereg reakcji sprzyjających usunięciu zbędnego tłuszczu i poprawie kondycji skóry. W wyniku karboksyterapii możemy zniwelować zaawansowany cellulit oraz wyszczuplić wybrane obszary ciała. Metoda ta przynosi spektakularne efekty w wielu problematycznych przypadkach. Niweluje cienie i obrzęki wokół oczu, redukuje cellulit tłuszczowy, zagęszcza włosy, zmniejsza rozstępy. Jest także stosowana do redukcji blizn zanikowychi jako terapia poporodowej wiotkości skóry (od 6 tygodni do 3-4 miesięcy po porodzie). Poprawia także jakość skóry po szybkiej utracie masy ciała. Zastosować ją można również w przypadku szeregu problemów medycznych takich, jak łuszczyca, grzybica paznokci, pozapalne uszkodzenia skóry i tkanki podskórnej, odmrożenia czy łysienie plackowate.

Zbawienne skutki masażu
Młode mamy narażone są na zwiększony stres: brak czasu na odpoczynek, przeciążony kręgosłup po ciąży i wskutek ciągłego noszenia dziecka, wzmożone napięcie mięśniowe. To wszystko może powodować ból – nawet całego ciała, wzmaga złe samopoczucie, a często bywa także przyczyną depresji. Z pomocą przychodzą różne rodzaje technik manualnych.
– Kobiety są bardziej narażone na ból, a ich tkanki bardziej reagują na stres wzmożonym napięciem. Często na dolegliwości bólowe mają wpływ przebyte ciąże oraz porody, które są nie lada wysiłkiem dla organizmu. W takich sytuacjach bardzo pomocne są techniki normalizujące napięcie w określonych obszarach ciała – wyjaśnia Jolanta Kruszewska.
Wśród polecanych form terapii manualnych poprawiających stan nie tylko ciała, ale i umysłu są:
• Terapia CranioSacralna Upledgera – subtelna terapia manualna, która odgrywa znaczącą rolę
w prawidłowym funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego.
• Kinesiology Taping – zastosowanie specjalnych plastrów przyklejanych bezpośrednio na skórę. Mechanizm działania taśmy jest oparty na stymulacji poszczególnych warstw naskórka. Plastry są antyalergiczne i sprawiają, że skóra oddycha.
• Masaż tkanek głębokich – forma terapeutycznego dotyku, której głównym celem jest rozluźnienie napięć w sposób bardzo łagodny dla pacjenta. Specyfika takiego masażu polega na precyzyjnym nacisku na tkanki, który jest aplikowany bardzo wolno.
– Wszystkie te techniki pomogą w przypadku przewlekłego bólu różnych części ciała, stresu, depresji, urazów poporodowych, zaburzeń snu. Wykonać je można w Age Concept Spa na warszawskich Bielanach. Co więcej, od stycznia 2017 roku w salonie młode mamy będą mogły dzięki specjalistycznemu masażowi zminimalizować widoczność blizny po cesarskim cięciu, bez użycia inwazyjnych narzędzi. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany będzie dokładny wywiad z pacjentką, aby zaproponować jej najskuteczniejszą terapię – dodaje Jolanta Kruszewska.

Age Concept Spa to salon SPA mieszczący się przy ul. Kochanowskiego 49 w Warszawie. Od 2006 r. gabinet pod nazwą Beauty Line działał w Legionowie, a od 2008 r. pod tą samą nazwą, również w Legionowie, w klubie fitness Perła Wellness. Każdy zabieg wykonywany w tym miejscu ma sprzyjać nie tylko poprawie skóry, ale przede wszystkim samopoczucia. Podejście Spa różni się od tradycyjnego pojęcia urody. Według specjalistów salonu każda kobieta jest piękna wewnątrz, a zabiegi mają tylko wydobyć z niej te cechy. Więcej info na www.age-concept-spa.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/ageconceptspa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy