Poród Wiadomości branżowe

Zespół Społecznych Szkół ?Bednarska? otwiera pierwszą swoją Szkołę Podstawową

1024x768 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących im. Jam Saheba Digvijay Sinhji, potocznie nazywany “Bednarską”(od ulicy Bednarskiej, przy której mieściło się I Społeczne Liceum Ogólnokształcące) ? to zespół renomowanych szkół w Warszawie, w skład którego wchodzą: I Społeczne Liceum Ogólnokształcące przy ul. Zawiszy, Społeczne Gimnazjum nr 20 przy ul. Raszyńskiej, Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Maturą Międzynarodową przy ul. Raszyńskiej, Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia przy ul. Kłopotowskiego, Społeczne Gimnazjum przy ul. Startowej i Społeczne Gimnazjum Hispaniola przy ul. Zawiszy.  Od września 2013 dołączy do Zespołu – Społeczna Szkoła Podstawowa przy ul. Kawalerii 5

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące przy ul. Bednarskiej rozpoczęło działalność we wrześniu 1989 roku i było jedną z pierwszych szkół społecznych w Polsce. Towarzystwo Przyjaciół I SLO w ciągu kolejnych lat zaczęło otwierać nowe szkoły, tworząc Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących.  Pomysł na stworzenie szkoły podstawowej jest naturalną kontynuacją tego procesu.  Pierwszą próbę utworzenia szkoły podstawowej podjęto w roku 2011..  Szkoła prowadzona przez Fundację ?Chocimska?, we współpracy z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół I SLO, działa od 2 lat pod kierownictwem dyrektor rekomendowanej przez Towarzystwo ?Bednarskiej?. Z powodu ogromnego zainteresowania rodziców szkołą podstawową wchodzącą w skład Zespołu Szkół ?Bednarska? Towarzystwo Przyjaciół I SLO zdecydowało się na otwarcie nowej, własnej szkoły.

Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół ?Bednarska? ruszy we wrześniu 2013 roku i będzie prowadzona przez dotychczasową dyrektorkę szkoły na Chocimskiej ? Magdalenę Bedyńską. Tym samym Zespół Społecznych Szkół ?Bednarska? zapewni ciągłość trzystopniowej edukacji pod kierownictwem tego samego organu prowadzącego i według spójnej koncepcji wychowawczej i dydaktycznej.

Podstawowe idee nowej szkoły będą zgodne z programem wychowawczym pozostałych szkół Zespołu. Program ten nastawiony jest na kształtowanie w uczniach kreatywności, umiejętności samodzielnego działania, twórczego myślenia i odpowiedzialności za własny rozwój. Nowa szkoła podstawowa, tak jak pozostałe szkoły Zespołu, będzie uczyć szacunku dla każdej osoby ludzkiej, poszanowania praw człowieka, kształtować w uczniach postawę życzliwości i wrażliwości wobec innych.  

?Chcemy, stworzyć szkołę, która nie będzie hamowała naturalnej dziecięcej ciekawości świata, która będzie uczyć dzieci jak szukać, pytać i znajdować odpowiedzi na własne pytania? ? mówi Magdalena Bedyńska ? ?Nasza szkoła nie będzie wywoływała w dzieciach lęku, ocena szkolna nie będzie  karą za to, czego dziecko jeszcze nie umie, ale sprawiedliwym docenieniem tego, co zostało już osiągnięte i zachętą do dalszej pracy? .

?Bardzo się cieszę z powstania szkoły podstawowej w ramach naszego Zespołu Szkół? ? mówi Krystyna Starczewska, współzałożycielka I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, a obecnie dyrektorka Gimnazjum przy Raszyńskiej. ? Od dawna myśleliśmy o powołaniu szkoły podstawowej, w której moglibyśmy realizować nasze wychowawcze idee w pracy z małymi dziećmi. To bardzo ważne, by stworzyć dla najmłodszych miejsce służące ich rozwojowi, miejsce życzliwe i przyjazne?.

Nowa szkoła będzie mieścić się w nowoczesnym, przestronnym budynku przy ul.Kawalerii 5. W roku szkolnym 2013/14 funkcjonować będzie 8 klas, do których aktualnie prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca.  W kolejnych latach powołane zostaną po dwie klasy na każdym poziomie szkoły podstawowej, czyli w sumie 12 klas. Myślimy także o utworzeniu w przyszłości w budynku przy ul. Kawalerii klas gimnazjalnych. 

Kontakt ze szkołą przy ul. Kawalerii 5:

Tel.: 797 93 79 36

E-mail: [email protected]
www.naszasp.edu.pl
www.bednarska.edu.pl

 

Źródło Headlines. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy