Żywienie Żywienie niemowlęcia

Kiedy dziecko ma problemy z trawieniem – przepisy na bazie mleka koziego

Informacja prasowa
27 lutego 2017 r.

Kiedy dziecko ma problemy z trawieniem – przepisy na bazie mleka koziego

Wprowadzanie do diety dziecka nowych produktów powinno odbywać się z dużą ostrożnością, aby nie narazić go na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Niech nowe smaki próbuje pojedynczo i w małych ilościach. Do pierwszego roku życia w diecie malucha cały czas powinien być obecny także posiłek mleczy. To właśnie na jego bazie możemy przygotowywać nowe dania – dzięki temu będzie w nich obecny znajomy mu smak, a jednocześnie zapewnimy mu niezbędne do rozwoju składniki odżywcze.

Przy wprowadzaniu nowych pokarmów do diety dziecka należy pamiętać, aby były one jednoskładnikowe oraz miały kremową konsystencję. Możemy rozpocząć od podawania lekkostrawnych warzyw np. marchewki lub dyni. Ważne jest, aby po każdym posiłku obserwować reakcje dziecka. Jego żołądek jest bardzo delikatny i nagłe zmiany mogą powodować niepożądane reakcje (wysypka, problemy żołądkowe, rozdrażnienie). Jeśli nie zaobserwujemy niepokojących objawów, możemy wzbogacić posiłek o kolejny, nowy składnik.

Kiedy dziecko cierpi na problemy żołądkowe warto zastanowić się nad alternatywą dla tradycyjnych mieszanek na bazie mleka krowiego. W tym przypadku lepszym wyborem może być mleko następne oparte na mleku kozim, które posiada inny profil kazeiny niż mleko krowie. Ta zawarta w mleku kozim tworzy w żołądku gąbczasty skrzep, który jest większy i delikatniejszy niż ten, powstający po spożyciu tradycyjnych mieszanek. Dzięki temu posiłek jest łatwiej i szybciej trawiony. Jest to szczególnie istotne w okresie wprowadzania nowych pokarmów do diety dziecka.
Oto kilka przepisów, od których możemy rozpocząć wprowadzanie warzyw do diety malucha.

Zupka marchewkowa
Składniki:
 50 ml mleka następnego Capricare
 Jedna mała marchewka
Przygotowanie:
Mleko przygotowujemy według przepisu na opakowaniu. Obraną i umytą marchewkę gotujemy do miękkości. Odcedzamy wodę i blendujemy marchewkę z mlekiem na jednolitą masę. Należy pamiętać, aby pierwsze zupki były przygotowane z jednego, nowego składnika. Jeśli w ciągu 3-4 dni nie pojawią się niepokojące objawy, można wprowadzić kolejne warzywo.

Bananowy koktajl
Składniki:
 50 ml mleka następnego Capricare
 Połowa banana
Przygotowanie:
Banana starannie zblenduj lub przetrzyj przez sitko. Wymieszaj z wcześniej przygotowanym mlekiem na jednolitą masę. Ważne jest, aby razem z nowymi produktami podawać dziecku mleko, do którego jest przyzwyczajone. Wtedy lepiej zaakceptuje nowe smaki.


Kasza manna

Składniki:
 200 ml wody
 6,5 miarki mleka następnego Capricare
 2 łyżki kaszy manny

Przygotowanie:
Zagotuj wodę. Dodaj kaszkę energicznie mieszając, tak aby nie powstały grudki. Odstaw kaszkę do przestygnięcia. Kiedy temperatura będzie odpowiednia, dodaj sproszkowane mleko następne. Wszystko razem wymieszaj.

Dodatkowe informacje
Capricare® to mleko następne dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia stworzone z pełnego mleka koziego. Stanowi ono naturalną alternatywę dla popularnych mlek modyfikowanych na bazie mleka krowiego. Wytwarzane od ponad 20 lat w Nowej Zelandii z tamtejszego świeżego mleka, przez wynalazcę i światowego producenta produktów żywieniowych dla niemowląt opartych na mleku kozim. Dostępne są już w ponad 25 krajach. W Polsce jego wyłącznym dystrybutorem jest firma Miralex Sp. z o.o.

Capricare® to pełnowartościowe, niskoprzetworzone mleko następne, które zapewnia niemowlętom bezpieczeństwo i komfort – łatwe i szybkie trawienie, bogaty skład oraz delikatny smak.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy