Aktualności INNOWACJE Technologie

Panasonic: urządzenie wspomagające oddychanie dla pacjentów z COVID-19

Data publikacji: 2020-05-28, 15:00 Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Panasonic: urządzenie wspomagające oddychanie dla pacjentów z COVID-19 Kategoria: INNOWACJE, Technologie, Urządzenie wspomagające oddychanie CPAP (Continuous Positive

Data publikacji: 2020-05-28, 15:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Panasonic: urządzenie wspomagające oddychanie dla pacjentów z COVID-19
Kategoria: INNOWACJE, Technologie,

Urządzenie wspomagające oddychanie CPAP (Continuous Positive Airway Pressure – stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) zostało zaprojektowane przez dr Rhysa Thomasa z Glangwili Hospital i Maurice'a Clarke z firmy inżynierskiej CR Clarke & Co. Zostało ono wstępnie zatwierdzone przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych, podlegający pod Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, który jest odpowiedzialny za regulację wszystkich leków i urządzeń medycznych używanych w Wielkiej Brytanii. Obecnie trwają badania kliniczne z wykorzystaniem aparatu, a centrum produkcyjne Panasonic jest gotowe, aby w razie potrzeby wyprodukować 1000 dodatkowych jednostek.

Urządzenie CPAP zapewnia kontrolowany dopływ ciśnienia dodatniego, silnie dotlenionego powietrza pacjentom zakażonym koronawirusem. Pomaga w ten sposób podnieść poziom tlenu we krwi. Tego rodzaju wspomaganie oddychania może zmniejszyć liczbę pacjentów wymagających inwazyjnej wentylacji mechanicznej podczas leczenia na oddziale intensywnej terapii.

Nad powstaniem aparatu oddechowego czuwało ponad 400 pracowników firmy Panasonic, którzy zajęli się dopracowaniem projektu, zakupem części oraz produkcją. Zespół Mobile Solutions Business, który na co dzień produkuje wytrzymałe notebooki i tablety oraz dział Home Appliance stworzyli nową linię produkcyjną dla aparatu CPAP w zaledwie dwa dni, a prototypy zostały dostarczone w trzy tygodnie po otrzymaniu prośby o wsparcie od walijskiego rządu.

– Sami zgłosiliśmy się do rządu walijskiego z pytaniem, czy możemy wykorzystać nasze umiejętności i zasoby, aby pomóc w tych trudnych czasach i szybko otrzymaliśmy odpowiedź – mówi Robert Blowers, dyrektor  działu Home Appliance w Panasonic. – Nasz zespół pracował w święta i weekendy, aby się udało. Wspaniale było patrzeć, jak ludzie z różnych działów połączyli siły, aby sprostać wyzwaniu. Jesteśmy gotowi na masową produkcję aparatów oddechowych, choć mamy nadzieję, że nie będą one potrzebne.

A to już wiesz?  Ekrany dotykowe w miejscach publicznych siedliskiem bakterii i wirusów. Nowe rozwiązanie pozwoli je obsłużyć za pomocą głosu [DEPESZA]

Pracownicy centrum produkcyjnego Panasonic byli również zaangażowani w szereg innych inicjatyw mających na celu pomoc społeczności w czasie kryzysu związanego z koronawirusem. Ich wsparcie objęło pomoc przy przeprowadzeniu testów oraz dokumentacji związanej z kompatybilnością elektromagnetyczną (EMC) nowego oksymetru opracowanego przez University of South Wales do pomiaru poziomu tlenu we krwi. Oprócz tego inżynierowie Panasonic za pomocą drukarek 3D wyprodukowali środki ochrony indywidualnej (PPE) dla pracowników brytyjskiej służby zdrowia. Firma przekazała również notebooki i tablety Panasonic TOUGHBOOK, aby pomóc odizolowanym pacjentom w komunikacji z krewnymi.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Panasonic: urządzenie wspomagające oddychanie dla pacjentów z COVID-19 INNOWACJE, Technologie -

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy