Kobieta Kobieta i jej zdrowie

Pierwsze tygodnie po porodzie dla kobiety

Przeciętna kobieta tyje w ciąży od 11 do 15 kilogramów. Część tej wagi to oczywiście samo dziecko i wody płodowe. Chociaż waga spada znacznie już w pierwszych dniach po porodzie, wiele kobiet ma problem z powrotem do sylwetki sprzed ciąży.

Pierwsze tygodnie po porodzie to dla większości kobiet czas przyzwyczajania się do nowej sytuacji. Kiedy wiadomo już, że dziecko urodziło się zdrowe, a domownicy przywykli do nowych obowiązków, mamy na nowo odkrywają swoje ciało. Niestety, nie zawsze są zadowolone z tego, co widzą. ? ?Młode mamy najczęściej martwi brzuch – wolno powracający do formy sprzed ciąży. Nadmiar tkanki tłuszczowej i utrata jędrności skóry to te niedoskonałości, z którymi najczęściej zgłaszają się po pomoc do naszego Instytutu.” ? mówi Agnieszka Żuralska-Lazar, fizjoterapeutka i kierownik działu pielęgnacji ciała w warszawskim Instytucie Dermika Salon&Spa.

Kobiety, które urodziły przez cesarskie cięcie (w ten sposób przychodzi na świat nawet 30% dzieci w Polsce), mogą mieć również problem z poprzeczną blizną na brzuchu. ? ?Dla młodych mam liczy się zarówno długość blizny, wygląd kosmetyczny jak i komfort całego brzucha ? elastyczność blizny, powrót czucia skórnego, brak tzw. ?nawisu” podbrzusza. Każda kobieta chciałaby, by blizna ostatecznie była właściwie niewidoczna i by przy aktywności fizycznej, np. ćwiczeniach fitness, nie odczuwać ciągnięcia i dyskomfortu w okolicy brzucha.” ? komentuje Agnieszka Żuralska-Lazar. Problemów przysparzają szczególnie duże blizny przerostowe i keloidy, które występują nawet u 15 procent populacji. Narażone są nie szczególnie osoby poniżej trzydziestego roku życia, o ciemnej karnacji i takie, u których rana została zainfekowana czy nieprawidłowo zamknięta.

Aby temu zapobiec, już od pierwszych dni po zamknięciu rany młoda mama powinna stosować silikonowe plastry żelowe Sutricon. ? ?Plastry, zalecane przez międzynarodowe gremium specjalistów jako terapia I-go rzutu w profilaktyce blizn i bliznowców, zapobiegają nie tylko powstawaniu nieestetycznych blizn przerosłych i keloidów, ale również eliminują negatywne aspekty prawidłowego gojenia się rany.” – tłumaczy Agata Chodakowska, Product Manager. Dzięki plastrom Sutricon świeża blizna nie boli ani nie swędzi, a skóra wokół niej nie ściąga się. Plastry na blizny Sutricon są bezpieczne dla matki i dziecka. Nie odnotowano przypadków działań ubocznych ani alergii wywołanych przez ich stosowanie.

Więcej informacji na temat Sutriconu i blizn www.polkaintymnie.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz doustny probiotyk – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny – Sutricon.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.bezpiecznywozek.pl , www.mosbito.pl, www.humana.pl, www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #baby   #nie   #tak