Kobieta

co to znaczy terror laktacyjny?

co to znaczy terror laktacyjny? Jak wykazują badania – prawie 100% mam przed urodzeniem dziecka deklaruje chęć karmienia piersią przez kilka pierwszych miesięcy. Do rzadkości

co to znaczy terror laktacyjny?

Jak wykazują badania – prawie 100% mam przed urodzeniem dziecka deklaruje chęć karmienia piersią przez kilka pierwszych miesięcy. Do rzadkości należą przypadki, że mama chce karmić od razu sztucznie ? np. ze względów estetycznych.

Występuje w Polsce zjawisko, jak to same mamy podają, tzw. ?terroru laktacyjnego?, ogromnej społecznej presji mówiącej o tym, że karmienie piersią jest dla dziecka najlepszym rozwiązaniem. Wynika to zarówno z tradycyjnego podejścia do spraw żywienia noworodków, jakie reprezentują pokolenia naszych mam czy babć, jak i z nowoczesnego sposobu postrzegania pokarmu matki, który to według lekarzy w pierwszej fazie życia dziecka jest najlepszym rozwiązaniem.

Trudno się nie zgodzić z taką opinią, zwłaszcza, że także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) promuje karmienie piersią dziecka do 6go miesiąca życia i wymaga przestrzegania tych wytycznych przez producentów mleka modyfikowanego ? stąd zakaz promowania mleka początkowego. Karmienie piersią, nawet jeśli początkowo może przysparzać mamie trudności, jest bardzo wygodne, ekonomiczne a przede wszystkim stanowi pełnowartościowy posiłek dla niemowlęcia.

Mamy biorące udział w badaniach FGI podawały jedynie dwa minusy karmienia piersią ? nieustanne zwracanie uwagi na swoją dietę, tak by pokarm był wartościowy i tak by dziecko nie miało żadnych dolegliwości; drugą sprawą stanowiącą utrudnienie był wymieniany fakt, ze nie do końca mogą kontrolować ilość wypijanego mleka co czasem budzi niepokój czy dziecko jest najedzone, szczególnie gdy należy do tych bardziej spokojnych i nie upominających się o pokarm.

Marzeniem mam ? pół żartem pół serio ? jest karmiący piersią ojciec, który czasem mógłby przejąć ten obowiązek nocą. Mama karmiąca piersią jadąc na wakacje nie musi pamiętać o zapasie mleka, o butelkach, termosach, jej wygodą jest to, że ma pokarm zawsze przy sobie i zawsze gotowy. Inaczej ma się sprawa w przypadku mam, które nie mogły od początku karmić piersią lub pokarm szybko im zanikł. Jest to dla mam mało komfortowa sytuacja, ze względów właśnie społecznych. Mają mocno zakorzenione w głowie, że jeśli nie karmią, to nie są najlepszymi mami, a przecież każda mama chce być dla swojego dziecka najlepszą mamą na świecie! Ważne by dostrzec takie mamy i pomóc im w psychicznym przełamaniu pewnych utartych schematów.

A to już wiesz?  Dni płodne

Butelkowa mama ? gdyby to od niej zależało ? tak szybko nie zmieniałaby mleka, a zatem nie ma w tym jej winny, a jak wskazują wyniki badań ? tak często się czuje.

Mleka dostępne na rynku w obecnych czasach są już tak dobrej jakości i tak bardzo zbliżone do pokarmu kobiety, że nie trzeba się martwić, że dziecko nie otrzyma wszystkiego co najważniejsze. Do mleka modyfikowanego dodawane są wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka ? składniki. Są mleka dla dzieci z różnymi dolegliwościami ? takie jak ulewanie, ryzyko alergii czy nawet preparaty dla dzieci ze stwierdzoną alergią pokarmową. Wybór jest ogromny, jakość na najwyższym poziomie, a do tego można w sposób spokojny kontrolować ilość podawanego pokarmu dziecku, a co więcej obudzić w nocy tatę by nakarmił niemowlę. I sprawa najistotniejsza, nie zależnie od tego czy dziecko jest karmione piersią czy butelką ? można je przytulać nieustannie, bawić się z nim i dbać o silną więź emocjonalną.

A na wakacje? Trzeba zabrać nieco więcej rzeczy, ale już teraz wielu producentów mleka modyfikowanego ma w swojej ofercie mleka gotowe do podania, z których w czasie wakacji warto skorzystać. Czy piersią czy z butelki ? zawsze z największą czułością i miłością do dziecka. A dla dziecka bez względu na sposób karmienia ? jego mama i tak jest najlepsza na świecie.

Wszystkim mamom życzymy wspaniałych wakacyjnych chwil ? pełnych spokoju, bezpieczeństwa, a przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia ich dzieci!

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld ? i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka ?matka? całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca ? mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

A to już wiesz?  Baby shower wypiera pępkowe

Więcej informacji w serwisie www.humana.pl.

***
Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie uzupełniający profilaktykę leczenia infekcji dróg moczowych – Femisept URO. Nowością w ofercie jest probiotyk nowej generacji – Trivagin.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.miaorganic.pl www.mosbito.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy