Wiadomości branżowe

Laur Białego Tygrysa dla Emerson Process Management

Laur Białego Tygrysa Polskiej Energetyki ENERGIA 2012 zostanie dzisiaj przyznany firmie Emerson Process Management Power and Water Solutions za całokształt osiągnięć firmy w ciągu minionych 20 lat w Polsce podczas konferencji Energetykon 2012.

Cieszymy sie z faktu otrzymania tej nagrody. Jest to dla nas miłe wyróżnienie podsumowujące osiągnięcia dwudziestoletniej ciężkiej pracy wielu osób. Zaczynaliśmy w Polsce od niewielkiego zespołu, a zbudowaliśmy tu europejskie centrum technologiczne i jesteśmy jednym z największych pracodawców w branży. Zaufanie naszych klientów zdobyte przez te minione 20 lat dodaje nam wiatru w żagle do dalszej wytężonej pracy i dalszego rozwoju. Będziemy aktywnie uczestniczyć we wszystkich kluczowych inwestycjach w tym sektorze, dzieląc się naszym doświadczeniem wyniesionym z podobnych wdrożeń na całym świecie.? powiedział Sławomir Suchomski, Vice President Europe Emerson Process Management Power & Water Solutions.

Firma Emerson została uhonorowana za rozpoczęcie i rozwinięcie działalności w Polsce w sposób organiczny oraz eksportowanie polskiej myśli technicznej zagranicę. Jury nagrody jednogłośnie doceniło wysiłki Emerson we wspieraniu polskiej energetyki w okresie przemian ustrojowych, w tym w dostosowaniu do wymogów UCPTE, rynku energii i regulacji środowiskowych, w budowaniu rozpoznawalnej marki i uzyskaniu znaczącej pozycji w sektorze energetyki wytwórczej (systemy Emerson pracują na 14 GW z ok. 33 GW mocy zainstalowanej w Polsce). Firma Emerson stworzyła do tej pory w Polsce kilkaset miejsc pracy dla wysokiej klasy specjalistów z dziedziny energetyki, automatyki i informatyki.

Emerson to amerykański koncern, który powstał w 1890 roku. Posiada 235 biur na całym świecie i zatrudnia około 133 tys. pracowników, W Warszawie mieści się europejska centrala grupy energetycznej firmy oraz znacząca część światowej grupy R&D.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #dzi   #kt   #mog   #narz