Kobieta

Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Czy można to obliczyć? Jakie są średnie koszty miesięcznego utrzymania małego dziecka? Czy na dzieciach można oszczędzać?

Eksperci z Centrum imienia Adama Smitha obliczyli, że minimalny koszt wychowania dziecka do osiągnięcia przez nie 20. roku życia wynosi 160 tysięcy złotych. Gdy dziecko jest małe średni koszt miesięczny według ekspertów to 700 złotych.

Kiedy małe dziecko pojawia się w rodzinie ? pragnieniem każdego rodzica, bez względu na jego status materialny, jest zapewnienie dziecku wszystkiego i w jak najlepszej jakości. Jest to mocno zakorzenione w naszych standardach myślowych i oburza Polaków pytanie czy na dzieciach można oszczędzać.

Raport globalny Nielsena dotyczący reakcji konsumenckich na kryzys również pokazuje, że można sobie odmówić wyjazdów, wyjść do restauracji czy kina, natomiast na pytanie na czym oszczędzać nie będziemy ? na pierwszym miejscu znajdują się wydatki na dziecko. Przyjmujemy zasadę, że dla dziecka wszystko co najlepsze, że jest to inwestycja w jego zdrowie, rozwój i przyszłość.

Trudno polemizować z takim podejściem, jednakże codzienność przynosi nieco smutniejsze dane. Ponad 23% polskich rodzin żyje w biedzie i musi prowadzić bardzo oszczędny tryb życia, włączając w to także wydatki na dzieci. Wielu rodziców po kilku miesiącach od narodzin dziecka zauważa jak ogromne są wydatki na maleństwo. Dlatego też ta grupa konsumencka bardzo jest otwarta na wszelkiego rodzaju promocje cenowe wśród dobrych marek produktów dla dzieci, których na szczęście na półkach nie brakuje.

Wybierając najlepszy produkt dla swojego dziecka warto rozglądać się za promocjami, które często są organizowane przez producentów znanych marek. Już od 8 listopada warto wybrać się na zakupy do sklepów Real, gdzie w bardzo dobrych, promocyjnych cenach będzie można zakupić mleko, kaszki i herbatki firmy HUMANA ? europejskiego eksperta w żywieniu dzieci i niemowląt.

Więcej na stronie www.humana.pl

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld ? i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka ?matka? całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca ? mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie www.humana.pl.

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO. Nowością w ofercie jest probiotyk nowej generacji – Trivagin.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.miaorganic.pl www.mosbito.pl

hastagi na stronie:

#ile kosztuje dziecko 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #bior   #cej   #cych   #ilo   #jakie   #jako   #jej   #jest   #karmienia   #karmienie   #mama