Aktualności BIZNES Zdrowie

Uruchomienie Telefonu Zaufania COVID-19

Orange

Data publikacji: 2020-04-23, 12:35
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Uruchomienie Telefonu Zaufania COVID-19
Kategoria: BIZNES, Zdrowie,

Orange Polska

Z ogromną przyjemnością informujemy o uruchomieniu we współpracy z Orange Polska oraz Fundacją CAN-PACK Bezpłatnego Telefonu Zaufania dla osób dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 – 0 800 220 280

Fundacja „Znajdź Pomoc” od lat wspiera osoby chorujące onkologicznie i ich bliskich, prowadzimy dla nich dedykowaną, całodobową infolinię, mającą na celu interwencję kryzysową i wsparcie psychoonkologiczne chorych i ich rodzin.

Od czasu pojawienia się pandemii koronawirusa na numer infolinii zaczęły dzwonić osoby w kryzysie niezwiązanym z chorobą onkologiczną, a niestety ze skutkami COVID-19 – zarówno przedsiębiorcy, których trudna sytuacja gospodarcza obciąża nadmiernym stresem, jak i osoby, które straciły pracę bądź obawiają się o jej utratę, czy też osoby doznające przemocy w rodzinie, która nasiliła się w czasie izolacji.

W związku z tym zdecydowaliśmy się uruchomić telefon zaufania dla osób w kryzysie psychicznym, związanym z pandemią koronawirusa, dostępny 5 dni w tygodniu (pon.-pt.) w godzinach 17:00-20:00, odbierany przez psychologów z ogromnym doświadczeniem w tym obszarze. Numer infolinii bezpłatnie udostępnił nam nasz partner w tym projekcie – firma Orange, zaś Fundacja CAN-PACK przekazała pierwsze środki na ten cel. Obecnie szukamy kolejnych partnerów.

Infolinia skierowana jest do wszystkich osób doznających trudności psychicznych w związku z pandemią koronawirusa, w tym personelu placówek medycznych.

Więcej informacji na stronie Fundacji https://znajdzpomoc.pl/telefon-zaufania-koronawirus/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Uruchomienie Telefonu Zaufania COVID-19 BIZNES, Zdrowie - Orange Polska

A to już wiesz?  Pandemia wymusza rozwój płatności bezgotówkowych. W 2020 roku zostanie wydanych o 110 mln więcej kart zbliżeniowych [DEPESZA]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy