Produkty

Wyprawka dla noworodka? Dylemat jak skompletować wyprawkę dla noworodka

Wyprawka dla noworodka
Każda przyszła mama staje przed dylematem jak skompletować wyprawkę dla noworodka. Chodząc po sklepach można doznać lekkiego zawrotu głowy. Co powinna tak naprawdę zawierać wyprawka? Oto kilka praktycznych porad, które przydadzą się podczas planowania zakupów.

Planowanie z głową
Widząc w sklepach kolorowe akcesoria łatwo ulec pokusie. Sprzedawcy nie oszczędzają przyszłych mam i każdy proponowany przez nich przedmiot wydaje się być niezbędny. Nie zapominajmy, że każdy niemowlak ma inne potrzeby. Pewne zakupy warto odłożyć na później, jak również rozplanować je w czasie, aby uniknąć wydawania naraz dużej sumy pieniędzy. Przed przystąpieniem do kompletowania wyprawki zastanówmy się co tak naprawdę jest niezbędne, a co możemy odłożyć na później. Nie należy wpadać w panikę, że czegoś może zabraknąć. Zawsze lepiej dokupić później niż zgromadzić stertę zbędnych rzeczy. Warto też przygotować listę koniecznych zakupów, która pomoże zachować zdrowy rozsądek przy wyborze akcesoriów dla niemowlaka.

Rozeznanie w terenie
Dobrym sposobem na zaplanowanie zakupów jest zrobienie rozeznania. Zanim przystąpimy do zakupów warto pochodzić po sklepach, pozbierać katalogi i ulotki. W domu na spokojnie można przejrzeć propozycje producentów, porównać ceny oraz jakość. Pamiętaj, że kopalnią wiedzy praktycznej jest doświadczenie innych mam. Można ich opinii zaczerpnąć np. na forach internetowych. Warto też popytać wśród rodziny lub przyjaciół, którzy mają już dziecko, co tak naprawdę im się przydało w pierwszych tygodniach po narodzeniu maluszka. Może okazać się, że mają oni jeszcze rzeczy, które mogą Wam się przydać i możecie je odkupić po niższej cenie lub pożyczyć.

Najczęściej kupowane elementy wyprawki
Ubranka – na początku nie należy ich kupować wiele, nie wiemy jak duży będzie maluch. Należy też wziąć pod uwagę , że dzieci szybko rosną. Zaopatrując się w duża ilość ubranek w najmniejszym rozmiarze może się okazać, że połowa z nich nie będzie wykorzystana. Kompletując ubranka dla noworodka należy również wziąć pod uwagę w jakiej porze roku dzidziuś się urodzi i ile takich ubranek będzie mu potrzebne. Przy wyborze garderoby kierujcie się jakością, najlepsze są ubranka z czystej bawełny, bez sztucznych dodatków, koronkowych aplikacji czy suwaków. Muszą też być praktyczne w ubieraniu niemowlaka.

Środki do higieny ? przy zakupie kosmetyków dla niemowląt zawsze jest ryzyko, że mogą się one nie nadać dla dziecka. Nie wiemy czy maluszek nie będzie np. alergikiem. Dlatego nie warto kompletować dużej ilości drogich kosmetyków i ograniczyć się do najbardziej praktycznych: mydełko lub płyn do kąpieli, oliwka, zasypka i krem na odparzenia. Z zakupem można też wstrzymać się do narodzin dziecka, zawsze ktoś z rodziny może je dokupić zanim mama z dzieckiem wróci do domu. Warto natomiast zaopatrzyć się w takie rzeczy jak: wanienka do kąpieli, ręcznik kąpielowy, szczoteczka do włosów, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, gaziki lub płatki higieniczne, spirytus do pępka, patyczki higieniczne, termometr, gruszka z miękką końcówką, pieluchy.

Każdy element wyprawki jest indywidualną sprawą przyszłej mamy i jej dziecka. Lepiej jednak mieć odłożone pieniądze na niespodziewane wydatki, niż wydać je na zbędne zakupy. Najczęściej kupowanymi elementami wyprawki, oprócz ubranek i środków do higieny są: wózek oraz akcesoria do niego, łóżeczko lub kołyska dla dziecka, materacyk, komplet pościeli, rożek, cienki i grubszy kocyk.

Internetowe zakupy.
Dużą pomocą w zakupie jest Internet . W łatwy i szybki sposób możemy dokupić potrzebne nam rzeczy bez wychodzenia z domu. Taka forma jest bardzo praktyczna, gdy dziecko będzie już na świecie, a Wy nie będziecie mieli czasu na bieganie po sklepach. Wiele niezbędnych i przydatnych rzeczy znajduje się w sklepie www.babymama.pl. W sklepie możemy znaleźć min. bardzo praktyczne dwustronne kocyki firmy Lulubell, które przydadzą się każdej przyszłej mamie i jej maleństwu. Idealnie nadają się do zabaw na podłodze lub jako kołderka dla maluszka. Kocyki są delikatne i lekkie, dlatego można je zabrać wszędzie: na spacer, do znajomych, do restauracji a nawet w długą podróż. Kocyki posiadają specjalne silikonowe wypełnienie, przez co są również antyalergiczne. Jako rodzic będziesz mieć gwarancję, że produkt jest bezpieczny i komfortowy dla Twojego dziecka. Kocyk został wykonany z materiałów wysokiej jakości, zachwyca niespotykanym wzornictwem i detalami.

Kocyk słonie brudny róż Lulubell, Kocyk zwierzaki beż minky Lulubell, Kocyk pastelowe listki minky silver Lulubell cena: 155 www.babymama.pl *

Kocyk-pastelowe-listki-minky-silver-Lulubell-2-002-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-pastelowe-listki-minky-silver-Lulubell-1-001-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-zwierzaki-bez-Lulubell-3-009-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-zwierzaki-bez-Lulubell-2-008-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-zwierzaki-bez-Lulubell-1-007-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-slonie-brudny-roz-minky-Lulubell-3-006-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-slonie-brudny-roz-minky-Lulubell-2-005-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-slonie-brudny-roz-minky-Lulubell-1-004-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Kocyk-pastelowe-listki-minky-silver-Lulubell-3-003-2014-03-17 _ 22_49_18-75

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy