Aktualności BIZNES Problemy społeczne

375 zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Data publikacji: 2019-07-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 375 zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”
Kategoria: Problemy społeczne, BIZNES

31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”! Dzięki wsparciu Tesco i Fundacją Tesco zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.

375 zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” Problemy społeczne, BIZNES - 31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”! Dzięki wsparciu Tesco i Fundacją Tesco zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.

31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”! Dzięki wsparciu Tesco i Fundacją Tesco zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie. To klienci sklepów Tesco zadecydowali, która z trzech organizacji powinna dostać grant w wysokości 5 000 zł, 3 000zł lub 1 000zł. 

Podczas VI edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 5 254 335 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 825 396 głosów na 51 projektów w 17 mikroregionach leżących na terenie ich województwa.

 

W szóstej edycji wsparcie otrzymało 375 inicjatyw społecznych w całej Polsce. Do organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców trafiło:

w województwie dolnośląskim 30 grantów o łącznej wartości 90 000 złotych,
w województwie kujawsko-pomorskim 24 granty o łącznej wartości 72 000 złotych,
w województwie lubelskim 21 grantów o łącznej wartości złotych 63 000 złotych,
w województwie lubuskim 12 grantów o łącznej wartości 36 000 złotych,
w województwie łódzkim 27 grantów o łącznej wartości 81 000 złotych,
w województwie małopolskim 30 grantów o łącznej wartości 90 000 złotych,
w województwie mazowieckim 51 grantów o łącznej wartości 153 000 złotych,
w województwie opolskim 9 grantów o łącznej wartości 27 000 złotych,
w województwie podkarpackim 21 grantów o łącznej wartości 63 000 złotych,
w województwie podlaskim 9 grantów o łącznej wartości 27 000 złotych,
w województwie pomorskim 21 grantów o łącznej wartości 63 000 złotych,
w województwie śląskim 51 grantów o łącznej wartości 153 000 złotych,
w województwie świętokrzyskim 18 grantów o łącznej wartości 54 000 złotych,
w województwie warmińsko-mazurskim 9 grantów o łącznej wartości 27 000 złotych,
w województwie wielkopolskim 30 grantów o łącznej wartości 90 000 złotych,
w województwie zachodniopomorskim 12 grantów o łącznej wartości 36 000 złotych.

 

Każda edycja programu „Decydujesz, pomagamy” przynosi nowe emocje. To niesamowite jak różnorodne pomysły są zgłaszane – z roku na rok wnioskodawcy coraz bardziej zaskakują nas swoimi kreatywnymi pomysłami. Lokalne społeczności doskonale wiedzą czego potrzebują i w jaki sposób najlepiej zmienić swoją okolicę, dlatego program „Decydujesz, pomagamy” dostosowuje się do ich potrzeb. Jesienią tego roku rusza siódma edycja naszego programu. Nie możemy się doczekać kolejnych twórczych inicjatyw! – mówi Marek Cywiński z  Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. – Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej siódmej edycji – dodaje.

 

Postaw na promocję

W ramach VI edycji programu przyznano również 5 dodatkowych grantów w wysokości
2 000 zł dla laureatów konkursu na promocję. Aktywne działanie w Social Mediach, promocja
w sklepach Tesco czy nawiązanie współpracy z lokalnymi mediami opłaciło się – zdobyty extra grant organizacje mogą przeznaczyć na cele ogólne statutowe lub na działania związane z projektem realizowanym w ramach Programu „Decydujesz, pomagamy”.

Zwycięzcami konkursu na promocje zostali:

Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, ich Rodzin i Przyjaciół "Pomost" – projekt Wolontariat w rytmie Hip-Hop
Stowarzyszenie Magnolia – projekt Dom dla jeża
Bogatyńskie Stowarzyszenie "Amazonki" – projekt Stop Chorobom Nowotworowym – Rak? To się leczy – mam haka na raka
Miejski Klub Sportowy "Korona" – projekt Warsztaty kulinarne – zrób z nami kulki mocy!
Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku – projekt Reedycja Pierwszego w Historii Subiektywnego Przewodnika "Plac Wałowy i Okolice" połączona z cyklem lokalnych imprez integracyjnych z mieszkańcami.

 

Aktywne działania lokalne

Od 2016 roku odbyło się sześć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 565 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów. Od IV edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania. Tym samym w każdym z mikroregionów przyznawane są granty
wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 złotych.

 

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
375 zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” Problemy społeczne, BIZNES - 31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”! Dzięki wsparciu Tesco i Fundacją Tesco zrealizowanych zostanie 375 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.
Hashtagi: #Problemy społeczne #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Problemy społeczne