Aktualności BIZNES Praca

Covid-19: Zmiany na polskim i światowych rynkach pracy.

największy spadek w ilości ofert pracy zaliczyła Wielka

Data publikacji: 2020-05-07, 06:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Covid-19: Zmiany na polskim i światowych rynkach pracy.
Kategoria: BIZNES, Praca,

największy spadek w ilości ofert pracy zaliczyła Wielka Brytania

Do dnia 4 maja 2020 największy spadek w ilości ofert pracy zaliczyła Wielka Brytania. W wyszukiwarce Adzuna.co.uk znaleźć było można średnio 900.000 aktualnych wakatów z całego kraju. Obecnie na stronie znajduje się ich niewiele ponad 400.000 krajowych ofert pracy. W Wielkiej Brytanii wpływ pandemii i restrykcji z nią związanych najbardziej widać w branży gastronomicznej i hotelarskiej, z której w przeciągu zaledwie kilku tygodniu zniknęło ponad 80% ofert pracy.

POLSKA: Na stronie polskiej wyszukiwarki Adzuna, ze średnio 150.000 wakatów z początku roku, zostało ich niewiele ponad 130.000. Mówić możemy obecnie o około 12% różnicy, z tendencją spadkową. 

Załączony raport przedstawia aktualną sytuację na polskim i światowym rynku pracy przez pryzmat dostępnych tam ofert pracy, w podziale na branże. 

Adzuna.pl to internetowa wyszukiwarka ofert pracy. Działa w sumie 16 krajach, udostępniając w na regionalnych stronach wakaty indeksowane z tysięcy stron publikujących ogłoszenia o pracę w danym kraju. 
W Polsce portal indeksuje i udostępnia obecnie ogłoszenia krajowe z ponad 250 portali pracy, stron agencji rekrutacyjnych, agencji pracy i stron pracodawców. 

Zmiany w ilościach ofert dostępnych na krajowych portalach Adzuna, obrazują, jak dynamicznie zmienia się obecnieświatowy rynek pracy i zapotrzebowanie na siłę roboczą w poszczególnych krajach, w tym w Polsce. 

W sprawie pełnego raportu i grafik, prosimy o kontakt z autorem notatki.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Covid-19: Zmiany na polskim i światowych rynkach pracy. BIZNES, Praca - największy spadek w ilości ofert pracy zaliczyła Wielka Brytania

A to już wiesz?  Raport: Stan innowacji w biznesie i IT

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy