Poród Wiadomości branżowe

Klinika nOvum skończyła 18 lat

nOvum od 18 lat pomaga niepłodnym paromPrzychodnia Lekarska ?nOvum? leczy niepłodność już od 18 lat. Jest jednym z pierwszych  polskich  ośrodków specjalizujących się w zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego. Jego odmianę ?

nOvum od 18 lat pomaga niepłodnym parom

Przychodnia Lekarska ?nOvum? leczy niepłodność już od 18 lat. Jest jednym z pierwszych  polskich  ośrodków specjalizujących się w zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego. Jego odmianę ? mikroiniekcję plemnika do komórki jajowej (ICSI), którą stosuje się przy leczeniu męskiej niepłodności, wykonano w nOvum po raz pierwszy w Polsce.  Dzięki leczeniu niepłodności różnymi metodami w nOvum uzyskano już 12 500 ciąż.

nOvum to ośrodek wyspecjalizowany w diagnostyce i leczeniu niepłodności, w którym  stosowane są  wszystkie dostępne, także te najnowocześniejsze, zdobycze medycyny w walce z niepłodnością :

– diagnostyka obrazowa i laboratoryjna mężczyzn i kobiet
–  diagnostyka genetyczna starającej się pary
– monitorowanie i stymulacja owulacji
–  inseminacja domaciczna (zarówno nasieniem partnera, jak i dawcy)
– zapłodnienie pozaustrojowe z wykorzystaniem dodatkowych technik wspomagających: ICSI (docytoplazmatyczna iniekcja plemnika do komórki jajowej), PESE / TESE (pobranie plemników z najądrza lub z jądra), IMSI ? MSOME (ocena wyglądu plemnika pod znacznie większym powiększeniem niż standardowo używane w laboratorium in vitro, ), AH (wspomagane zagnieżdżanie zarodka przed transferem), diagnostyki genetycznej komórek jajowych (mająca na celu wykluczenie przed zapłodnieniem komórek jajowych obarczonych wadą genetyczną), monitorowanie rozwoju zarodków w embrioskopie co umożliwia stałą obserwację przy zachowaniu optymalnych warunków rozwoju oraz bieżącą dokumentację czy rozwój przebiega prawidłowo.

nOvum od lat osiąga znaczące sukcesy w dziedzinie kriokonserwacji zarodków i tkanek ludzkich. Jednym z nich są narodziny dziecka po ciąży uzyskanej z zamrożonego zarodka, który był przechowywany blisko 11 latach (najdłuższe j w Polsce).  W nOvum mrozi się i przechowuje w ciekłym azocie – także w celu zachowania płodności przed terapią onkologiczną: plemniki, komórki jajowe, tkankę jajnikową oraz komórki macierzyste uzyskiwane z krwi pępowinowej do przyszłego wykorzystania w przypadku konieczności leczenia choroby onkologicznej lub zastosowania w medycynie regeneracyjnej.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie zespołu lekarzy i embriologów nOvum wielokrotnie zapraszane było do udziału w międzynarodowych badaniach klinicznych.

A to już wiesz?  Spin-off z UW udostępnił darmową platformę do prowadzenia wykładów przez Internet

Klinika corocznie raportuje wyniki leczenia do ESHRE ? European Society of Human Reproduction and Embriology (Europejskie Towarzystwo Płodności Człowieka i Embriologii) oraz publikuje je na swojej stronie internetowej, gdzie mogą zapoznać się z nimi wszyscy zainteresowani pacjenci.

nOvum od zawsze aktywnie angażowało się w działania pro społeczne. Przychodnia często zabiera głos w publicznych dyskusjach na tematy związane z niepłodnością, regulacjami prawnymi dotyczącymi zabiegów in vitro, podnoszeniem wiedzy ogólnej na temat niepłodności i jej zapobiegania. Była jednym z inicjatorów i pomysłodawców kampanii społecznej ?Tata, najważniejsze słowo dla mężczyzny?, której celem było uświadomienie szerokiej grupie odbiorców problemu niepłodności męskiej. Lekarze nOvum często zabierają głos w mediach jako ambasadorzy chorych na niepłodność. Do komunikacji z pacjentami nOvum wykorzystuje nowe kanały ? prowadząc własne forum embriologiczne (na stronie Kliniki), kanał na youtube oraz profil na Facebook?u. Poziom jakości świadczeń i satysfakcji pacjenta jest stale monitorowany, także z wykorzystaniem profesjonalnych metod socjologicznych.  Niedawno nOvum otrzymało tytuł ?Przyjazna Przychodnia? jako efekt udziału w niezależnym projekcie audytorskim.         

Jednak nieustająco, najważniejszym osiągnięciem Przychodni ?nOvum?, jest ogromna ilość par, którym udało się pomóc w osiągnięciu wymarzonego celu jakim jest zajście w ciążę i urodzenie dziecka. ?Przyszłość ?nOvum? to konsekwentny rozwój, ciągłe doskonalenie, wprowadzanie nowoczesnych metod leczniczych a jednocześnie stałe dbanie o samopoczucie pacjentów nie tylko fizyczne ale i psychiczne. ?W kolejnych latach nOvum będzie starało się aby oferta kliniki stała się bardziej dostępna również dla pacjentów z  odległych miejsc w kraju .? ? mówi dr Piotr Lewandowski, Kierownik nOvum.

?Rozwija się medycyna i technologie medyczne, ale marzenia par starających się o dziecko nadal pozostają takie same: powiększenie rodziny. Z okazji naszych 18 urodzin życzymy pacjentom, abyśmy nadal skutecznie pomagali wszystkim, którzy tego potrzebują, nawet tym, którzy dziś słyszą, że szanse na własne rodzicielstwo mają bardzo małe? ? podsumowuje dr Katarzyna Kozioł, Kierownik Laboratorium IVF w nOvum.

A to już wiesz?  Pływaj z Nemo i Tygryskiem!

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy