Wiadomości branżowe

Maty edukacyjne

W jaki sposób wspomóc rozwój noworodka i niemowlaka?

Często rodzice zastanawiają się, w jaki sposób wspomóc rozwój swojego małego dziecka. W przypadku noworodków i niemowlaków z pewnością warto wykorzystać ich chęć poznawania świata ? tego, co dla nich nowe i ciekawe. Wspomaganie poprzez zabawę rozwoju zmysłu wzroku i dotyku oraz koordynacji ruchowej daje najlepsze efekty i sprawia przyjemność dziecku jak i rodzicowi. Wybierając zabawki, które będą służyły do tych celów warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy ? na to by były bezpieczne dla malucha, wykonane z materiałów o różnych strukturach oraz ?rosły? razem z dzieckiem, czyli dostosowywały się do jego wieku.

Zabawki edukacyjne

Obecnie można dostać na rynku zabawki edukacyjne stworzone już nawet dla najmłodszych dzieci. Z reguły przybierają one postać grzechotek, które mają zróżnicowaną fakturę, grzechoczące i szeleszczące elementy zachęcające malucha do zabawy. Im starsze dziecko tym bardziej skomplikowane zabawki można znaleźć w sklepach. Niejednokrotnie wymagają one od dziecka konkretnego działania, aby zaszła konkretna akcja ? przykładowo musi nacisnąć przycisk, by zaświeciła się lampka, bądź jeżeli chce usłyszeć piosenkę. Dzięki takiej konstrukcji dziecko poznaje zasadę przyczyna-skutek, a także rozwija wrodzoną ciekawość świata.

Maty edukacyjne

Maty edukacyjne sprawdzają się dla dzieci, które nie skończyły pierwszego roku życia. Można na nich kłaść już noworodki, które będą skupiały swój wzrok na kolorowych zabawkach, jakie zawieszone są na pałąkach dołączonych do mat. Z czasem maluch zaczyna odkrywać ukryte w niej niespodzianki, jak grzechotki, lusterka i różne faktury materiałów. Ciągłe odkrycia sprawiają, że zabawa na macie nie nudzi się przez długi czas i sprawia, że dziecko może w bezpieczny sposób ćwiczyć swoje nowo nabyte umiejętności.

Im prościej tym lepiej

Wybierając zabawki dla dzieci trzeba pamiętać o tym, że nie muszą one być wcale bardzo zaawansowane technicznie, ani bardzo drogie. Maluchy fascynuje wszystko to co nowe, więc trzeba wybierać rzeczy, które posiadają różne struktury, najlepiej aby szeleściły ? tak jak metki w przytulance słodki sen Snoozebaby ze sklepu www.babymama.pl. Tego typu ?zabawki? są bardzo kolorowe, dzięki czemu pozwalają rozwijać zmysł wzroku malucha, a różne struktury metek i kocyka sprawiają, że uczy się on rozpoznawania poprzez dotyk różnych faktur.
Przytulanka słodki sen Snoozebaby dwukolorowa cena:45 pln www.babymama.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #informacji   #jest   #porter novelli