Produkty dla dzieci

? Jak stworzyć mu właściwe warunki do rozwoju? Jak zapewniać o swojej miłości i bliskości?

Nosić, tulić, w rożek opatulić
Wraz z pojawieniem się dziecka na świecie, pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Jak odpowiednio zająć się maluchem? Jak stworzyć mu właściwe warunki do rozwoju? Jak zapewniać o swojej miłości i bliskości?

Znany zwyczaj
Intuicja i instynkt. To na te wartości powinni zdać się świeżo upieczeni rodzice. Pomocne może okazać się także słuchanie rad osób doświadczonych rodzicielstwem i sięgnięcie po sprawdzone, znane i od lat stosowane sposoby pielęgnacji malucha. Bycie blisko dziecka, reagowanie na jego płacz, noszenie na rękach, tulenie w ramionach i okazywanie miłości to te postawy i idee, po które warto sięgać, będąc świeżo upieczonym rodzicem. Psychologowie nie mają bowiem wątpliwości, że dzieci mogące liczyć na swoich rodziców, nie tylko wykazują się większym spokojem i beztroską, ale także lepiej się rozwijają.

Zwyczajne- niezwyczajne
Kto z nas nie słyszał o rożkach dla niemowląt? No właśnie. Wszyscy ci, którzy twierdzą, że opatulanie malca becikiem jest przeżytkiem, są w błędzie. Nie ulega bowiem wątpliwości, że rożki mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka, sprzyjają szybszemu i bezproblemowemu adaptowaniu się do nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości. Ale od początku. Gdy noworodek pojawia się na świecie, musi zmierzyć się z szeregiem nowych sytuacji. To, jak szybko niemowlę odnajdzie się w rzeczywistości, zależy od wielu czynników, wśród których postawa mamy i taty oraz odpowiednia opieka i pielęgnacja bobasa, są najbardziej istotne. Jaką rolę odgrywa tutaj becik? Okazuje się, że niezwykle ważną. Im więcej nosimy i tulimy niemowlaka, zwłaszcza opatulonego becikiem, tym łatwiej dziecko odnajduje się nowym świecie. Szczelne otulenie malca rożkiem stwarza mu namiastkę warunków znanych z brzucha mamy. Jest miło, ciepło, przytulnie- tak jak w czasach, gdy był noszony pod sercem. Łatwiej jest więc o poczucie bezpieczeństwa- tak ważne dla wielokierunkowego, prawidłowego, zrównoważonego rozwoju pociechy.

To ma znaczenie
Czy wiesz, że to, jaki rożek wybierzesz, ma znaczenie dla zdrowia i kondycji pociechy? Dbaj więc o to, aby becik, w którym ma być noszone Twoje dziecko, był wykonany z najwyższej jakości materiałów, by posiadał ciepłe, antyalergiczne wypełnienie, by stymulował rozwój dziecka i zachęcał do radosnego odkrywania świata, tak jak np. rożek Samiboo ze sklepu www.babymama.pl. Dwustronny, kolorowy, ozdobiony oryginalnymi wzorami i kolorowymi wstążeczkami rożek Samiboo sprawdzi się doskonale. Idealny od pierwszych dni życia dziecka, niezastąpiony na kolejnych etapach rozwoju malucha. Bo rożek Samiboo rośnie razem z dzieckiem i może być z powodzeniem wykorzystywany jako mata edukacyjna czy kołderka.

Rozek motylki na jasnorozowym minky  Samiboo-001-2014-08-03 _ 14_13_56-80

Rozek rozowe ptaszki na blekitnym minky Samiboo-002-2014-08-03 _ 14_13_56-80

Rozek samochody na gorzkiej czekoladzie Samiboo-003-2014-08-03 _ 14_13_56-80

Rozek szopy na pomaranczy Samiboo-004-2014-08-03 _ 14_13_56-80

Rożek Samiboo – cena 129,00 pln www.babymama.pl *

Wzory do wyboru:
Rożek różowe ptaszki na błękitnym minky Samiboo
Rożek motylki na jasnoróżowym minky Samiboo
Rożek samochody na gorzkiej czekoladzie minky Samiboo
Rożek szopy na pomarańczy minky Samiboo

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy